دات نت نیوک

کارگاه تخصصی «ویکی‌نویسی»

  • تاریخ شروع: 15 مرداد 1397
  • تاریخ پایان: 20 شهریور 1397
  • روزهای برگزاری: شنبه
  • ساعات برگزاری: 14:30
  • مهلت ثبت نام: 15 مرداد 1397
  • هزینه ثبت نام: 900000 ریال تومان
  • مکان برگزاری: موسسه شهرستان ادب
18 اردیبهشت 1397 0 نظر | 3400 بازدید | امتیاز: 4.43 با 7 رای

 

 

ثبت‌نام دوره مقدماتی «کارگاه تخصصی ویکی‌نویسی» در مدرسه رسانه شهرستان ادب آغاز شد. علاقمندان تا پانزدهم مردادماه 1397 فرصت دارند تا با کسب اطلاع از شرایط، در این دوره ثبت‌نام کنند. کارگاه ویکی‌نویسی در سه جلسه هر کدام به مدت دو ساعت و نیم همراه با یک جلسه رفع اشکالات کاربران برگزار می‌شود.

ویکی‌پدیا دانشنامه‌ای است آنلاین که با همکاری کاربران نوشته می‌شود. بنابراین هر کسی، می‌تواند آن را ویرایش کند. در عین حال، نگارش در این دانش‌نامه کار چندان ساده‌ای نیست و برای تسلط سریع بر نگارش در آن، کاربر نیاز به آموزش دارد.

شرکت‌کنندگان در کارگاه ویکی‌نویسی با قوانین نگارش و فعالیت در ویکی پدیا، شناخت منابع معتبر، شیوه ایجاد و گسترش مقالات، تعامل با دیگر کاربران و مسایل ضروری دیگر آشنا می‌شوند، طوری که در پایان دوره قادر خواهند بود به راحتی در این دانش‌نامه و دانش‌نامه‌های مشابه دیگر، به صورت حرفه‌ای، مشارکت کنند.

احمد پرهیزی، مترجم ادبی که سال‌ها تجربه نگارش در ویکی‌پدیای فارسی و انگلیسی را دارد، مدرس این دور از کارگاه‌های ویکی‌نویسی است.

زمان برگزاری کلاس‌ها (در نیمه دوم مردادماه 1397) بعد از ظهر روز شنبه از ساعت 14:30 تا 17 است. (ساعت برگزاری احتمال دارد تغییر پیدا کند.)

شایان توجه است که فارغ‌التحصیلان برگزیده این کارگاه به همکاری پاره‌وقت با دفتر رسانه شهرستان ادب دعوت می‌شوند.

علاقمندان برای ثبت‌نام در این کارگاه‌ها و آگاهی از کم و کیف و هزینه کلاس‌ها می‌توانند از سایت مدرسه رسانه با نشانی madreseresane.ir یا سایت رسمی شهرستان ادب بازدید کنند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباب چگونگی روند کلاس‌ها، تخفیف‌های ویژه و... می‌توانند با شماره 77517830 داخلی 139 هرروز بین ساعات ده تا دوازده تماس بگیرند.

گفتنی‌ست «مدرسه رسانه» عنوانِ مجموعه کارگاه‌های آموزشی کاربردی رسانه‌ای است که توسط دفتر رسانه موسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب با هدف آموزش مهارت‌های رسانه‌ای طراحی شده‌اند. این نخستین قدم این دفتر در حوزه آموزش و در ادامه دیگر فعالیت‌های آموزشی موسسه فرهنگی شهرستان ادب، از جمله «دوره‌های آموزشی شعر جوان کشور، آفتابگردان‌ها» و «مدرسه رمان» است.

 


امتیاز دهید Article Rating
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.